Haberler,Videolar,Karikatürler,Kadın,Erkek,Sağlık,Bilgi

Nöbet Şekeri Nasıl Yapılır ? Fiyatı Ne kadar ? Aft Geçirir mi ? | Sonsayfam,Haberler,Faydalı Bilgiler Ve Videolar

Nöbet Şekeri Nasıl Yapılır ? Fiyatı Ne kadar ? Aft Geçirir mi ?

Öncelikle Nöbet Şekeri Nedir ? Sorusunun cevabını verelim.Nöbet Şekeri , henüz işem görmemiş , rafine edilmemiş şeker demektir.Nöbet şekeri içerisinde olabildiğince yüksek seviyede Amino asit , Mineral ve vitamin bulunur.Nöbet şekeri işlem görmüş olan şekere göre daha tatsızdır.Ama nöbet şekerini yine de sofralarınızda ve kahvaltılarınızda kullanabilirsiniz.Bu Şeker , palmiye ağacının özünden ve şeker kamışının sıvısından elde edilir.Bu şekerin içerisinde çok fazla vitamin , mineral ve amino asit olduğu için eğer bu şekeri kullanmaya başlarsanız bir çok sağlık sorununuza iyi gelecek bir ilaçtır.Uzun yıllardır bir çok insan tarafından bir çok sağlık sorununa iyi geldiği için , nöbet şekeri aslında oldukça ünlüdür.

Nöbet Şekeri Nelere , Hangi Hastalıklara iyi gelir ?

Rafine edilmemiş olan nöbet şekeri , Grip , nefes alma yani solunum problemi , astım , kan basıncı düzeni . öksürük . boğaz ağrısı , bademcik ve böbrek hastalıklarına iyi gelir.Nöbet şekeri evinizin ya da iş yerinizin yakınlarında bulunan herhangi bir aktardan 5 ile 8 TL arası satın alınabilir.

Nöbet Şekeri Nasıl Kullanılır ?

Nöbet şekerini ağız yolu ile alabilirsiniz.Günde 1-2 tane alıp şeker gibi emerek tüketebilirsiniz.Bunu hergün yapmanız gerekmektedir.

Nöbet Şekerinin Faydaları Nelerdir ?

 • Halsizliği Giderir.
 • Sindirim Sistemini Hızlandırır.
 • Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur.
 • Boğaz ağrısına iyi gelmektedir.
 • Kan Yapar.
 • Ağzınızdaki Aftların geçmesine yardımcı olur.
 • Miğde ağrısına iyi gelir.
 • Gözlerin daha iyi görmesine yardımcı olur.
 • Metabolizmanızın hızlanmasını sağlar.
 • Enerjik olmanızı sağlar.
 • Böbrek taşını düşürür.
 • Burun kanamasını durdurur.
 • Öksürüğün geçmesine yardımcı olur.
 • Grip ya da nezne olmanızı önler.
 • Ağrı kesici özelliği taşır.

Ancak nöbet şekeri sadece bunlarla sınırlı değildir.Nöbet şekerinin çok daha fazla faydaları bulunmaktadır.

Enerji Verir

Eğer nöbet şekerini hergün stabil olarak tüketirseniz ,vücudunuzdaki enerji seviyesini yükseltir.Gün içerisinde halsizlik ve enerji kaybı yaşamazsınız.Nöbet şekerinin en büyük özelliklerinden birisi enerji vermesidir.

Kilonuzu Kontrol Altında Tutar

Fit kalmak ve özellikle de göbek yağlarından kurtulmak isteyenler için bire bir gelir.Nöbet şekeri metabolizmanızı hızlandırır.Bu nedenle kilonuzun doğru orantılı olarak stabil kalmasına neden olur.Sağlığınız için kilonuzu korumanız gerektiğini göz önünde bulundurursanız , her gün düzenli olarak nöbet şekeri tüketmenizi tavsiye ederiz.

Hamile kadınlarda Anne sütünün Artmanısı sağlar

Anneler için nöbet şekeri harika bir etkendir.Gün içerisinde sık sık bebeğini emziren annelerin de düzenli olarak nöbet şekeri kullanmasında hiç bir sakınca yoktur.Şekeri az olduğu için emziren annelerin kullanmasında hiç bir sıkıntı olmayacaktır.Anti Depresyon ilacı gibidir.Tüm Annelerimize tavsiye ederiz.

Hafızanızı Kuvvetlendirir

Özel bir karışım ile nöbet şekeri hafızanızı güçlendirme konusunda da size yardımcı olacaktır.Az miktarda badem ile kimyonu karıştırın ve günlük olarak tüketin. Bu durumda hem hafızanız güçlenecek , hemde gözleriniz daha iyi görecektir.

Burun Kanamasını Durdurur

Eğer burnunuz kanamaya başlarsa , az miktarda nöbet şekerini burun deliklerine yerleştirin ve yavaş yavaş burnunuzdan nefes alın , şekeri içinize çekmeden soluyun.Bu durumda burun kanaması duracaktır.

Ağız Kokusuna iyi gelir

Ağzınızdaki kokudan şikayetiniz varsa , hiç zaman keybetmeden bir tutam kimyonla nöbet şekerini karıştırın ve şeker yer gibi emerek tüketin.Ağzınızda hiç koku kalmayacaktır.

Böbrek Taşını Düşürmekte süper bir etkendir

Böbrek taşı inanılmaz sancılarla sizi kıvranarak gece yarısı acil kapısına dayayan genetik ve dayanılmaz bir hastalıktır.İşte bu noktada acılarınızı dindirmek için nöbet şekeri kullanabilirsiniz.Çünkü nöbet şekeri böbrek taşını tamamen yok etme konusunda çok büyük etkene sahiptir.Tek Yapmanız gereken 2 yada 3 yemek kaşığı soğan suyu ile nöbet şekerini karıştırıp tüketmek olacak.Bunu yaptığınız zaman nöbet şekeri içerideki taşları küçük parçalara bölerek kum haline getirecektir.

Boğaz , Bademcik ağrısını geçirir ve Öksürüğü Keser

Özellikle de içerisinde bulunduğumuz kış aylarında soğuk havalar öksürük , bademcik şişmesi ve boğaz ağrısını da beraberinde getirmiştir.Nöbet şekerini düzenli olarak tüketirseniz boğazınızı yumuşatır.Öksürüğü keser ve bademcilerdeki ağrıyı alır.Öksürüğünüzün kesilmesi için nöbet şekerini ağzınıza alıp bitene kadar dilinizle çevirin.Eridiği zaman ağrıların yavaş yavaş geçtiğini zaten hissedeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir